Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

2 czerwca 2023

Ruszają ważne badania polskiego rolnictwa! Skorzystaj z formularza on-line

Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. na terenie całego kraju zostaną przeprowadzone istotne dla polskiego rolnictwa badania statystyczne wśród wylosowanych gospodarstw rolnych. Tylko w ciągu pierwszych dwóch tygodni będzie można przekazać wymagane informacje przez Internet.

1 czerwca rozpoczną się dwa ogólnopolskie badania: zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych (formularz R-SGR) oraz badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (formularz R-ZW-S). Obowiązek udziału w danym badaniu ma każde wylosowane gospodarstwo rolne.

Ruszają ważne badania polskiego rolnictwa! Skorzystaj z formularza on-line

Czytaj więcej o: Ruszają ważne badania polskiego rolnictwa! Skorzystaj z formularza on-line
31 maja 2023

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy

W związku z pracami modernizacyjnymi, prowadzonymi przez PKP PLK S.A., od niedzieli, 11 czerwca 2023 roku zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Będzie ona obowiązywała do 2 września
2023 r. Największe zmiany związane będą z pracami na obu torach linii średnicowej podmiejskiej od 25 czerwca do 2 września 2023 r. Ruch pociągów w tym czasie będzie odbywał się linią dalekobieżną.

Część pociągów z kierunku wschodniego dojedzie do Warszawy Wschodniej bądź Warszawy Stadion. Z kolei niektóre pociągi z kierunku zachodniego rozpoczną lub skończą bieg na stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Główna lub Warszawa Gdańska.

Czytaj więcej o: Czerwcowa korekta rozkładu jazdy
29 maja 2023

Odbiór, transport i utylizacja płyt azbestowych z terenu Miasta i Gminy Warka

W dniu 18.05.2023r. Burmistrz Warki podpisał Umowę Nr 1797/23/OZ/DA
 na dofinansowanie w formie dotacji w wysokości 31804,92 zł na zadanie pn. „Odbiór, transport i utylizacja płyt azbestowych z terenu Miasta i Gminy Warka”

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW wynosi 31804,92 zł, co łącznie stanowi 70% kosztu całego zadania.

Do realizacji powyższego zadania Urząd Miejski w Warce w drodze konkursu wyłonił firmę „Delta” Tomasz Wejman, ul. Kurowska 118, 24 – 130 Końskowola, która w 2023r. odbierze wyroby zawierające azbest z posesji położonych w: Warce, Piasecznie, Dębnowola, Podgórzycach, Starej Warce, Niwach Ostrołęckich, Krześniakowie, Klonowej Woli, Pilicy, Brankowie, Laskach, Ostrołęce, Nowych Biskupicach, Nowej Wsi, Gąskach, Gośniewicach, Murowance, Budy Opodżewskie, Palczewie Parcela, Michalczewie, Starych Biskupicach, Woli Palczewskiej, Magierowej Woli.

 

29 maja 2023

Dzień Dziecka z Kolejami Mazowieckimi

Jak co roku, 1 czerwca, dzieci i młodzież podróżujący pociągami Kolei Mazowieckich mogą liczyć na bardzo korzystną ofertę. W Międzynarodowy Dzień Dziecka pasażerowie do 16. roku życia będą mogli  bezpłatnie podróżować pociągami KM na podstawie dokumentu potwierdzającego ich wiek.

Wzorem lat ubiegłych, przewoźnik przygotował wyjątkowy prezent nie tyko dla dzieci, ale także dla ich opiekunów i rodziców. W ramach oferty specjalnej „Dzień Dziecka z KM" każdy pasażer, który nie ukończył jeszcze 16 lat, jest uprawiony do bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich. Musi jednak mieć przy sobie dokument potwierdzający wiek, np. legitymację szkolną, dowód osobisty, paszport czy książeczkę zdrowia.

Ofertę specjalną można łączyć ze stałą ofertą Kolei Mazowieckich, jaką jest Przejazd Rodzinny. Oznacza to, że rodzice bądź opiekunowie dziecka, podróżującego w tym dniu nieodpłatnie, mają możliwość skorzystania z ulgi 35% na podstawie biletu jednorazowego.

Szczegółowe informacje na temat oferty znajdują się na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/strefa-podroznych/dzien-dziecka-z-km-6

Kontakt dla mediów:

Donata Nowakowska, Rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.
e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 22 47 37 551         
www.mazowieckie.com.pl

19 maja 2023

Informacja o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku wystąpienia przymrozków wiosennych

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Warka, niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – przymrozki wiosenne w dniu 8 maja 2023 r., Burmistrz Warki informuje o możliwości składania wniosków o  oszacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych.

Wniosek o oszacowanie szkód (dostępny na stronie internetowej lub w Urzędzie Miejskim w Warce) można składać w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Warce w dniach od 22 maja do 26 maja 2023 r., wraz z kserokopią wniosku złożonego do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok oraz kserokopią ubezpieczenia upraw (jeśli były ubezpieczone).

Czytaj więcej o: Informacja o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku wystąpienia przymrozków wiosennych
19 maja 2023

Trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu informuje, że do dnia 31 sierpnia 2023 r. trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.

Nabór wniosków odbywa się tradycyjnie w formie papierowej oraz elektronicznie, poprzez dedykowany System Obsługi Wsparcia:
• w ramach Modułu I - od dnia 1 marca 2023 r. - do dnia 31 sierpnia 2023 r.
• w ramach Modułu II – od dnia 1 września 2023 r. do 10 października 2023 r. dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2023/2024.

Wnioski dostępne są pod adresem: http://pcpr.grojec.pl/info/zawartosc/83/ lub po zalogowaniu się na dedykowany do obsługi programu System Obsługi Wsparcia.


Zachęcamy do skorzystania z bezobsługowej formy ubiegania się o dofinansowanie za pośrednictwem nowoczesnej platformy - Systemu Obsługi Wsparcia.
Dostęp do systemu jest nieodpłatny a do złożenia wniosku wymagane jest jedynie założenie konta na platformie oraz posiadanie narzędzia autoryzacyjnego w postaci profilu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

17 maja 2023

Koleje Mazowieckie na Warszawskim Dniu Zwierząt

Już 21 maja 2023 r. w Parku Fontann na Podzamczu odbędzie się Warszawski Dzień Zwierząt – jedyna taka impreza nie tylko w stolicy, ale również w całej Polsce.
Jej organizatorem jest Schronisko „Na Paluchu”. Swój wkład w wydarzenie będą miały również Koleje Mazowieckie, które wspierają Schronisko od 2021 r.

Na Warszawskim Dniu Zwierząt nie zabraknie licznych atrakcji. Podczas tegorocznej edycji będzie można m.in. skorzystać z porad adopcyjnych czy konsultacji ze specjalistką ds. żywienia psów. Organizatorzy zachęcają także do udziału w warsztatach, np. z pierwszej pomocy przedweterynaryjnej, plecenia szarpaków i robienia mat węchowych. Co więcej, w trakcie wydarzenia odbędzie się zlot zaadoptowanych psów oraz wręczenie statuetek „Przyjaciel Schroniska Na Paluchu”. Na imprezie będzie można spotkać się z przedstawicielami organizacji non-profit czy też z Kolejami Mazowieckimi.

Czytaj więcej o: Koleje Mazowieckie na Warszawskim Dniu Zwierząt
17 maja 2023

UWAGA STRAŻACY! KONKURS!

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza V edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2023

Ogólnopolski Konkurs FLORIANY poświęcony jest rozwojowi, edukacji i integracji lokalnych środowisk. Głównym przesłaniem i celem Konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz: szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych społeczności.

Floriany

Czytaj więcej o: UWAGA STRAŻACY! KONKURS!
12 maja 2023

Wybory Ławników

INFORMACJA

Przewodniczącego Rady Miejskiej w Warce

z dnia 12 maja 2023 r.

 

Rada  Miejska w Warce  w  bieżącym  roku dokona wyboru:

  • 1 ławnika do orzekania w Sądzie Rejonowym w Grójcu do orzekania w sprawach z zakresu prawa cywilnego i karnego oraz w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i nieletnich na kadencję 2024-2027

Uprzejmie informuję wszystkich zainteresowanych mieszkańców, że w dniu 31 grudnia 2023 r. upływa kadencja ławników wybranych w roku 2019. W związku z powyższym, na podstawie art. 160 § 1  ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 217 ze zm.) Rada Miejska w Warce do końca października bieżącego roku dokona wyboru ławników na najbliższe 4 lata kalendarzowe.

Czytaj więcej o: Wybory Ławników