Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

19 marca 2019

Regionalny System Ostrzegania !!!

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania. Teraz jeśli ostrzeżenie o zbliżającym się zagrożeniu nie dotyczy całego województwa, a jedynie niektórych gmin, to taki komunikat może trafić do osób przebywających na zagrożonym terenie. Warunkiem jest zainstalowanie aplikacji w telefonie i wybranie odpowiednich ustawień. Więcej informacji na stronie MSWiA w zakładce Programy i Projekty ® Regionalny system Ostrzegania

Czytaj więcej o: Regionalny System Ostrzegania !!!
15 marca 2019

Zapytanie ofertowe

Urząd Miejski w Warce, działając w oparciu o art. 4 pkt. 8 ustawy z dnia 29.01.2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1986) oraz o Zarządzenie Nr IR.120.56.2016 Burmistrza Warki z dnia 21 grudnia 2016r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu udzielania zamówień, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotówkach równowartości kwoty 30 000 euro (bez podatku VAT) ze zmianami zwraca się z prośbą
o złożenie oferty na Zakup laptopów w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych  mieszkańców województwa mazowieckiego ” dla Urzędu Miejskiego w Warce.

Czytaj więcej o: Zapytanie ofertowe
15 marca 2019

KOWR czeka na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”

Przed nami kolejna edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Czytaj więcej o: KOWR czeka na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”
Przejdź do - Uruchomienie ZKA Czachówek Południowy – Strzyżyna
11 marca 2019

Uruchomienie ZKA Czachówek Południowy – Strzyżyna

„Koleje Mazowieckie - KM” sp. z o.o. informuje o uruchomieniu od 10 marca 2019 r. do 10 lipca 2019 r. zastępczej komunikacji autobusowej (zwanej dalej ZKA), realizowanej autobusami drogowymi za pociągi pasażerskie Spółki KM, odwołane W związku z realizowaną przez narodowego zarządcę infrastruktury kolejowej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., modernizacją linii kolejowej nr 8 obejmującą odcinek Czachówek Południowy - Chynów - Warka - Grabów nad Pilicą - Strzyżyna.

 

Czytaj więcej o: Uruchomienie ZKA Czachówek Południowy – Strzyżyna
7 marca 2019

Przedłuża się termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego

W związku z ustawą z dnia 22 lutego 2019 r. wydłuża się w 2019 r. pierwszy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do 1 kwietnia 2019 r.

7 marca 2019

10 marca rusza ZKA na trasie Strzyżyna - Radom

Pomiędzy Strzyżyną i Radomiem ruch pociągów zostanie wstrzymany, a zamiast pociągów ruch pasażerski będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej.

Na odcinku Strzyżyna - Radom - Strzyżyna będą kursowały dwie linie autobusowe ZKA:

  • autobusy zwykłe oznaczone Z-8 zatrzymujące się we wszystkich miejscowościach odpowiadających zatrzymaniom pociągów;
  • autobusy przyspieszone oznaczone ZE-8 zatrzymujące się tylko w Lesiowie.
Czytaj więcej o: 10 marca rusza ZKA na trasie Strzyżyna - Radom