Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

12 lipca 2018

Konkurs: Moje symbole patriotyzmu

Czym jest patriotyzm? Czym jest dla mnie patriotyczna postawa? Jakie zachowania można nazwać patriotycznymi? Mieszkańcy województwa mazowieckiego, którzy uwiecznią odpowiedź na te pytania w krótkim filmie, mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Mazowiecki Urząd Wojewódzki ogłosił kolejny konkurs związany ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości!

Czytaj więcej o: Konkurs: Moje symbole patriotyzmu
10 lipca 2018

Informacja

Ze względu na okres urlopowy

od  12 do 30 lipca 2018 r.

nie będzie możliwe potwierdzanie

Profilu Zaufanego (eGO) w tutejszym urzędzie.

Za niedogodności przepraszamy.

9 lipca 2018

Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Uprzejmie informuję, że Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz ósmy ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Celami Konkursu są przede wszystkim: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy oraz zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej.

Czytaj więcej o: Mazowieckie Barwy Wolontariatu
9 lipca 2018

Narodowe Czytanie 2018

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury.

Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie 2018
5 lipca 2018

Zaproszenie do składania ofert

Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, ul. Warszawska 45, 05-660 Warka, tel.: 48 667 24 74, fax: 48 667 27 83, e-mail: cesir@warka.org.pl, zaprasza do składania ofert na: 
WYŁĄCZNĄ OBSŁUGĘ GASTRONOMICZNĄ PODCZAS IMPREZY ,,ŚWIĘTO WARKI’’ która odbędzie się w dniu 08.09.2018 r., na Placu Targowym w Warce przy zbiegu ul. Mostowej i Nowy Zjazd.

Czytaj więcej o: Zaproszenie do składania ofert
5 lipca 2018

A czy Ty wiesz jak pomóc osobie tonącej?

Planujesz rodzinny wyjazd nad morze? A może spływ kajakowy ze znajomymi? Jednak, czy wiesz jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś w Twoim pobliżu tonie? Pewnie wielu z nas nie jest świadomych, że utonięcie jest trzecią, najczęstszą przyczyną nieumyślnej śmierci na świecie. W samym czerwcu tego roku w Polsce na skutek utonięcia zginęły 64 osoby, a to dopiero początek okresu wakacyjnego. Przerażające, prawda? Z tego powodu firma EACTIVE wraz z Oddziałem Wrocławskim Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej i prezesem Łukaszem Iskrzyckim stworzyli infografikę dotyczącą udzielenia pierwszej pomocy osobie tonącej.

Czytaj więcej o: A czy Ty wiesz jak pomóc osobie tonącej?