Rzeczpospolita Polska Unia Europejska

Kampanie profilaktyczne

Artykuły

4 kwietnia 2019

Kampania edukacyjno-profilaktyczna: Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty !!!

Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty – to główne hasło ruszającej właśnie kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania jest adresowana przede wszystkim do młodych ludzi. Na Mazowszu kampanię zainaugurowali Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka.

Czytaj więcej o: Kampania edukacyjno-profilaktyczna: Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty !!!
4 kwietnia 2019

Kampania edukacyjno-profilaktyczna: STOP pożarom traw !!!

Przełom zimy i wiosny to okres, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności stanowią doskonały materiał palny, co w połączeniu z działalnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów (największa liczba pożarów traw przypada na marzec i kwiecień).

Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy odrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.

Czytaj więcej o: Kampania edukacyjno-profilaktyczna: STOP pożarom traw !!!