Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Jesteś tutaj: Start / Co Nas wyróżnia...

Co Nas wyróżnia...

Artykuły

2 marca 2015

Inwestycje

Wielowiekowa historia, piękna i dzika przyroda oraz przedsiębiorcze i aktywne społeczeństwo to mocne atuty Gminy Warka. Władze samorządowe dostrzegają ten potencjał i chcą go wykorzystać.

Czytaj więcej o: Inwestycje
2 marca 2015

Aktywne społeczeństwo

Jednak najważniejszą mocną stroną Gminy Warka są przedsiębiorczy i aktywni mieszkańcy. Podstawowym sektorem gospodarki gminy jest rolnictwo, wyspecjalizowane w kierunku sadowniczym

Czytaj więcej o: Aktywne społeczeństwo
2 marca 2015

Unikalna przyroda

Nie mniej ważnym niż historia i zabytki atutem Gminy Warka jest malownicze położenie i bezcenna przyroda. Przyglądając się mapie można odnieść wrażenie, że gmina jest „wtulona” w Dolinę Pilicy.

Czytaj więcej o: Unikalna przyroda
2 marca 2015

Wspaniała historia, unikalna przyroda, aktywne społeczeństwo.

Trudno na Mazowszu znaleźć takie miejsce, które łączy w sobie te trzy cechy. Niewątpliwie miasto i gmina Warka jest takim wyjątkiem i zasługuje na miano „perły” Mazowsza.

 

Czytaj więcej o: Wspaniała historia, unikalna przyroda, aktywne społeczeństwo.
2 marca 2015

Santa biera di Warka

Przebywając w Polsce (nuncjusz papieski Hipolit Aldobrandini, późniejszy papież Klemens VII) bardzo zasmakował w wareckim piwie.

Czytaj więcej o: Santa biera di Warka
2 marca 2015

Wspaniała historia

Historia Warki wiąże się z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. To tutaj w 1656 r. hetman koronny Stefan Czarnecki odniósł zwycięstwo w bitwie ze Szwedami.

Czytaj więcej o: Wspaniała historia