Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

14 lutego 2024

OSP w Warce, Jasieńcu, Goszczynie i Drwalewie z nowymi wozami strażackimi dzięki wsparciu UE

Ruszyło rekordowe wsparcie unijne dla mazowieckich OSP. Trafi do nich 188 wozów strażackich dofinansowanych przez Unię Europejską. Aż 253 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa. W piątek umowy z władzami Jasieńca, Chynowa, Warki i Goszczyna podpiszą marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski. W spotkaniu wezmą udział radny województwa Leszek Przybytniak oraz Monika Tchórznicka, zastępca dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Wsparcie dla OSP z powiatu grójeckiego to ponad 6,6 mln zł.

Serdecznie zapraszamy

na podpisanie umów

16 lutego (piątek) 2024 r. o godz. 16.00

do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce, Farna 2.

Czytaj więcej o: OSP w Warce, Jasieńcu, Goszczynie i Drwalewie z nowymi wozami strażackimi dzięki wsparciu UE
14 lutego 2024

Komunikatu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Czytaj więcej o: Komunikatu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych
7 lutego 2024

Przypomnienie o zbliżającym się terminie składania sprawozdań w bazie BDO

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wystosował do Urzędu Miejskiego w Warce pismo dotyczące upublicznienia poniższych informacji:

  1. 29 lutego 2024 r., upływa termin wniesienia opłaty rocznej za utrzymanie wpisu w Rejestrze BDO dla przedsiębiorców wprowadzających do obrotu pojazd, sprzęt, baterie/akumulatory i opakowania.
  2. 15 marca 2024 r., upływa termin składania sprawozdań w bazie BDO wniosków o pomoc de minimis oraz wnoszenia opłat produktowych.
  3. 31 marca 2024 r., upływa termin wnoszenia opłat za korzystanie ze środowiska.

Więcej szczegółów

1 lutego 2024

Szkolenie dotyczące opłat za korzystanie ze środowiska

Zachęcamy do udziału w szkoleniach, które odbędą się 1 i 7 lutego 2024 r. w UMWM przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie. Szkolenia są bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie zaprasza przedsiębiorców, osoby prowadzące działalność w zakresie wymagającym pozwoleń środowiskowych oraz przedstawicieli innych jednostek organizacyjnych na jednodniowe bezpłatne szkolenia dotyczące: „Opłat za korzystanie ze środowiska”.

Szkolenia odbędą się w następujących terminach i miejscach:

Warszawa 1 lutego 2024 r.   

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie - ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa (sala konferencyjna na parterze);

Warszawa 7 lutego 2024 r.   

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie - ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa (sala konferencyjna na parterze).

Czytaj więcej o: Szkolenie dotyczące opłat za korzystanie ze środowiska
29 stycznia 2024

Statystyczne badania ankietowe w 2024 r.

Główny Urząd Statystyczny od wielu lat prowadzi statystyczne badania ankietowe.

Systematycznie prowadzone badania ankietowe są ważnym źródłem informacji o sytuacji ekonomicznej i społecznej gospodarstw domowych. Uzyskane dane służą do opracowywania zbiorczych zestawień, opracowań i analiz, które wykorzystywane są w procesie podejmowania strategicznych decyzji, obejmujących różne aspekty naszego życia, jak: praca, edukacja czy opieka zdrowotna.

Na obszarze województwa mazowieckiego realizowane są one przez ankieterów zatrudnionych w  Urzędzie Statystycznym w Warszawie.

Ankieterzy kontaktują się telefonicznie lub osobiście z tymi gospodarstwami domowymi/rolnymi, które zostały wylosowane do wzięcia udziału w danym badaniu ankietowym.

Tożsamość ankietera można sprawdzić:

Lista badań, która będzie realizowana w 2024 roku znajduje się na grafice.

Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość i życzliwość wobec ankieterów kontaktujących się z Państwem. Aktywny udział w badaniu i dane pozyskane z każdego gospodarstwa (nawet jednoosobowego) są istotne dla całego procesu badawczego i jakości pozyskanych informacji.

Więcej informacji o statystycznych badaniach ankietowych można znaleźć pod linkiem: https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/

Czytaj więcej o: Statystyczne badania ankietowe w 2024 r.
17 stycznia 2024

Krew na ratunek ŻYCIA

Krew na ratunek ŻYCIA

12 stycznia 2024

Zmiana rozkładu jazdy PKP od 14 stycznia 2024 r.

Koleje Mazowieckie na podstawie sugestii otrzymanych od podróżnych wprowadzają, od 14 stycznia 2024 roku, zmiany do dotychczasowego rozkładu jazdy. Korekta ma na celu zwiększyć komfort dojazdu pasażerom z linii: R8, R9 i R6.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/strefa-mediow/zmiany-w-rozkladzie-jazdy-od-14-stycznia-2024-r

Tabele z rozkładem jazdy oraz lista z zestawieniem pociągów jest dostępna na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/podstawowe-informacje/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-10-xii-2023r-9-iii-2024r