Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

26 lipca 2021

Szczepimy się

 Na dzień 22 lipca br. w gminie Warka 8931 osób, co stanowi 46,6 % ogółu mieszkańców jest zaszczepionych przynajmniej jedną dawką przeciwko COVID-19. Pacjentów w pełni zaszczepionych jest 8251, tj. 43 %. Gminą, która ma najwyższy procent osób zaszczepionych  na COVID – 19 w województwie mazowieckim jest Podkowa Leśna, w której 61, 4% ogółu mieszkańców jest zaszczepionych. 

Każdy chętny może zaszczepić się w jednym z  punktów  szczepień w Warce:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warce
ul. P. Wysockiego 12
tel. 48 670 29 93

Centrum Medyczne VINEA Sp. z o.o.
ul. Jana Chryzostoma Paska 3
Tel. 510 570 011

Andrzej Niemirski Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warce „Zdrowa Rodzina”
ul. Obwodowa 8a
tel. 48 670 28 21

Przychodnia Lekarzy Specjalistów MEDICAL
ul. P. Wysockiego 7
tel. 508 584 789

Czytaj więcej o: Szczepimy się
23 lipca 2021

SPISZ SIĘ W URZĘDZIE

W dniu 31 lipca 2021 r.  (sobota) w godzinach od 7.00 do 14.00 Urząd Miejski w Warce organizuje Dzień Otwarty dla wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby dokonać spisu. W Urzędzie utworzone zostaną stanowiska przy których pracować będą rachmistrzowie. W bezpieczny, prosty i szybki sposób chcemy, aby nasi mieszkańcy wykonali obowiązek udziału w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań 2021 r.

Osoby zainteresowane prosimy o zabranie ze sobą numeru pesel swojego oraz członków rodziny.

Spisywać będą:

Rachmistrzowie z terenu Gminy Warka

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 r. to ogromne przedsięwzięcie i tylko nasze wspólne działania pomogą nam w osiągnięciu  celu, jakim jest  spisanie wszystkich mieszkańców  w naszej gminie.

 

Gminne Biuro Spisowe

/-/ w Warce

21 lipca 2021

Nie czekaj do września, spisz się już teraz!

Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny.

Rachmistrzowie spisowi dość często spotykają się z odmową od osób, które twierdzą, że mają na to czas do 30 września. Jest to rzeczywiście termin końcowy NSP 2021, ale kontakt od rachmistrza oznacza, że nie można już czekać dłużej i należy spisać się z jego pomocą.

Osoby, do których rachmistrz jeszcze nie dotarł, powinny z kolei pamiętać, że wygodniej spisać się samemu i warto to zrobić jak najszybciej. Czekanie ze spisem do końca września może zakończyć się tym, że ostatecznie zapomni się o tym obowiązku.

Nie czekaj do września, spisz się już teraz!

Czytaj więcej o: Nie czekaj do września, spisz się już teraz!
15 lipca 2021

Otwarty wiadukt przy ul. Lotników

Urząd Miejski w Warce informuje, że od dnia 15 lipca od  godz. 16:00 zostanie otwarty wiadukt przy ul. Lotników      i Bielańskiej  w Warce (przejazd kolejowy w ciągu drogi wojewódzkiej 731 Warka-Białobrzegi).

7 lipca 2021

Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z czasem

Miłośnicy piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu jest znacznie ważniejsza i bardziej emocjonująca. Podobnie jest z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Druga połowa NSP 2021 (lipiec-wrzesień) będzie czasem bardzo intensywnych starań o pełny stuprocentowy wynik. Wciąż bowiem obowiązku spisowego nie wypełniło niespełna 60% mieszkańców Mazowsza.

Czytaj więcej o: Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z czasem