Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

19 maja 2023

Informacja o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku wystąpienia przymrozków wiosennych

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Warka, niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – przymrozki wiosenne w dniu 8 maja 2023 r., Burmistrz Warki informuje o możliwości składania wniosków o  oszacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych.

Wniosek o oszacowanie szkód (dostępny na stronie internetowej lub w Urzędzie Miejskim w Warce) można składać w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Warce w dniach od 22 maja do 26 maja 2023 r., wraz z kserokopią wniosku złożonego do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok oraz kserokopią ubezpieczenia upraw (jeśli były ubezpieczone).

Czytaj więcej o: Informacja o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku wystąpienia przymrozków wiosennych
19 maja 2023

Trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu informuje, że do dnia 31 sierpnia 2023 r. trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.

Nabór wniosków odbywa się tradycyjnie w formie papierowej oraz elektronicznie, poprzez dedykowany System Obsługi Wsparcia:
• w ramach Modułu I - od dnia 1 marca 2023 r. - do dnia 31 sierpnia 2023 r.
• w ramach Modułu II – od dnia 1 września 2023 r. do 10 października 2023 r. dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2023/2024.

Wnioski dostępne są pod adresem: http://pcpr.grojec.pl/info/zawartosc/83/ lub po zalogowaniu się na dedykowany do obsługi programu System Obsługi Wsparcia.


Zachęcamy do skorzystania z bezobsługowej formy ubiegania się o dofinansowanie za pośrednictwem nowoczesnej platformy - Systemu Obsługi Wsparcia.
Dostęp do systemu jest nieodpłatny a do złożenia wniosku wymagane jest jedynie założenie konta na platformie oraz posiadanie narzędzia autoryzacyjnego w postaci profilu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

17 maja 2023

Koleje Mazowieckie na Warszawskim Dniu Zwierząt

Już 21 maja 2023 r. w Parku Fontann na Podzamczu odbędzie się Warszawski Dzień Zwierząt – jedyna taka impreza nie tylko w stolicy, ale również w całej Polsce.
Jej organizatorem jest Schronisko „Na Paluchu”. Swój wkład w wydarzenie będą miały również Koleje Mazowieckie, które wspierają Schronisko od 2021 r.

Na Warszawskim Dniu Zwierząt nie zabraknie licznych atrakcji. Podczas tegorocznej edycji będzie można m.in. skorzystać z porad adopcyjnych czy konsultacji ze specjalistką ds. żywienia psów. Organizatorzy zachęcają także do udziału w warsztatach, np. z pierwszej pomocy przedweterynaryjnej, plecenia szarpaków i robienia mat węchowych. Co więcej, w trakcie wydarzenia odbędzie się zlot zaadoptowanych psów oraz wręczenie statuetek „Przyjaciel Schroniska Na Paluchu”. Na imprezie będzie można spotkać się z przedstawicielami organizacji non-profit czy też z Kolejami Mazowieckimi.

Czytaj więcej o: Koleje Mazowieckie na Warszawskim Dniu Zwierząt
17 maja 2023

UWAGA STRAŻACY! KONKURS!

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza V edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2023

Ogólnopolski Konkurs FLORIANY poświęcony jest rozwojowi, edukacji i integracji lokalnych środowisk. Głównym przesłaniem i celem Konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz: szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych społeczności.

Floriany

Czytaj więcej o: UWAGA STRAŻACY! KONKURS!
12 maja 2023

Wybory Ławników

INFORMACJA

Przewodniczącego Rady Miejskiej w Warce

z dnia 12 maja 2023 r.

 

Rada  Miejska w Warce  w  bieżącym  roku dokona wyboru:

  • 1 ławnika do orzekania w Sądzie Rejonowym w Grójcu do orzekania w sprawach z zakresu prawa cywilnego i karnego oraz w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i nieletnich na kadencję 2024-2027

Uprzejmie informuję wszystkich zainteresowanych mieszkańców, że w dniu 31 grudnia 2023 r. upływa kadencja ławników wybranych w roku 2019. W związku z powyższym, na podstawie art. 160 § 1  ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 217 ze zm.) Rada Miejska w Warce do końca października bieżącego roku dokona wyboru ławników na najbliższe 4 lata kalendarzowe.

Czytaj więcej o: Wybory Ławników
12 maja 2023

Noc w Muzeum

Noc w Muzeum

Jak co rok, w połowie maja, w sobotnią noc, zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Tym razem przybliżymy Państwu epizod pobytu Kazimierza Pułaskiego we Francji, eksponaty z naszych zbiorów związane z Paryżem, piosenkę francuską i wiele ciekawostek.

13 maja 2023 roku

godz. 16.00-24.00 (ostatnie wejście o 23.30)

Czytaj więcej o: Noc w Muzeum
10 maja 2023

Gatunki inwazyjne roślin i zwierząt

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 17 września 2021r. o gatunkach obcych (Dz. U. poz.1718) – „ustawa o IGO”, która wdraża unijne rozporządzenie nr 1143/2014 z dnia 22 października 2014r. w sprawie działań zapobiegawczych i zaradczych w odniesieniu do wprowadzania i rozprzestrzeniania inwazyjnych gatunków obcych roślin i zwierząt informujemy, iż wykaz ww. gatunków oraz postępowanie w przypadku przetrzymywania zwierząt domowych (IGO) oraz informacje o stwarzaniu zagrożenia dla człowieka i ekosystemów przez inwazyjne gatunki roślin i zwierząt  znajdują się w linku poniżej:

https://www.gov.pl/web/gdos/inwazyjne-gatunki-obce3 

Czytaj więcej o: Gatunki inwazyjne roślin i zwierząt
9 maja 2023

Ogłoszenie

URZĄD MIEJSKI W WARCE INFORMUJE, ŻE W DNIACH 0D 09.05.2023 R. DO 12.05.2023 R. NA TERENIE PLACU ZABAW BĘDĄ PROWADZONE PRACE ZWIĄZANE Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU ZIELENIĄ .

NIESTETY, NA CZAS ROBÓT PLAC ZABAW BĘDZIE ZAMKNIĘTY.

PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ  I  DZIĘKUJEMY

ZA  WYROZUMIAŁOŚĆ 

21 kwietnia 2023

Informacja

Dzień  2 maja 2023 r. (wtorek) został

ustalony dniem wolnym od pracy dla

pracowników Urzędu Miejskiego w Warce, 

z obowiązkiem odpracowania 

w dniu 20 maja 2023 r. (sobota)

w godz. 7:30 – 15:30.