Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

27 marca 2024

Urząd KNF - zaproszenie na webinarium CEDUR dla seniorów - 24.04.2024 r.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji. 

Urząd KNF - zaproszenie na webinarium CEDUR dla seniorów - 24.04.2024 r.

Czytaj więcej o: Urząd KNF - zaproszenie na webinarium CEDUR dla seniorów - 24.04.2024 r.
19 marca 2024

Działaj Lokalnie 2024

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. informuje, że do 19 kwietnia trwa nabór wniosków w tegorocznej edycji konkursu "Działaj Lokalnie", w którym można zdobyć granty w wysokości do 6 000 zł na realizację projektów aktywizujących lokalną społeczność. 

O dofinansowanie mogą ubiegać się mające siedzibę w gminach: Warka, Grójec, Jasieniec, Chynów, Goszczyn:

  • organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną(np. fundacje, stowarzyszenia, uczniowskie kluby sportowe, organizacje społeczno-zawodowe rolników, koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa);
  • grupy nieformalne (w tym stowarzyszenia zwykłe niezarejestrowane, oddziały terenowe organizacji nieposiadające osobowości prawnej)w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa (jak wyżej) lub jedna z następujących instytucji publicznych: przedszkole publiczne, szkoła publiczna, instytucja kultury, biblioteka publiczna, ośrodek pomocy społecznej;
  • grupy nieformalne, występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa Działaj Lokalnie. 
Czytaj więcej o: Działaj Lokalnie 2024
15 marca 2024

Mazowsze Lokalnie

Trwają nabory w konkursu Mazowsze Lokalnie. W zeszłym roku mieszkańcy Mazowsza mogli uczestniczyć m.in. w szkoleniach dla matek - opiekunek dzieci niepełnosprawnych, kampanii informacyjnej o leczniczych właściwościach ziół, w tworzeniu przestrzeni dla młodzieży i dorosłych z problemami psychicznymi oraz w szkoleniach z tym związanych.
To niektóre przykłady działań. W tym roku nowy konkurs i nowe możliwości.
Do 27 marca 2024 można składać wnioski w konkursie Mazowsze Lokalnie. Młode organizacje i grupy nieformalne mają szansę otrzymać mikrodotacje w kwocie do 7000 zł na działania społeczne. W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie wsparcia na projekty zakładające rozwój dobra wspólnego.

O programie można poczytać również na stronie:   www.mazowszelokalnie.pl 

15 marca 2024

Fundusze dla klimatu - Sieć Doradców NGO

Poprzez projekt “Fundusze dla klimatu - Sieć Doradców NGO” Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) tworzy ogólnopolską sieć doradców i doradczyń w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich na projekty społeczne oraz inwestycyjne służące ochronie środowiska, mitygacji i adaptacji do zmian klimatu. Zieloni doradcy wspierają lokalne organizacje pozarządowe, a także wspierają partnerstwa organizacji i samorządów w gminach do 50 tys. mieszkańców w całej Polsce.

Trwa NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY doradczyń i doradców - na Wasze zgłoszenia czekamy do 31.03.2024 r.

Czytaj więcej o: Fundusze dla klimatu - Sieć Doradców NGO