Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

29 września 2023

INTERNET.GOV.PL

INTERNET.GOV.PL

28 września 2023

Informacja

Urząd Miejski w Warce informuje, że prowadzone są prace nad budżetem Gminy Warka na 2024r. W związku z tym zwracamy się do organizacji pozarządowych działających w sferze zadań publicznych (określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie) na terenie gminy Warka lub działających na rzecz naszej gminy, zainteresowanych realizacją zadań publicznych, z prośbą o składanie do Urzędu Miejskiego:
-  „ANKIET” wg załączonego wzoru – załącznik nr 1
-  „OPIS PLANOWANEGO ZADANIA ORAZ PLAN WYDATKÓW” – załącznik nr 2

Czytaj więcej o: Informacja
26 września 2023

Pierwsze posiedzenia obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.

Pierwsze posiedzenia obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r. odbędą się:

  • dla Obwodowych Komisji Wyborczych Nr 1, 2 ,3, 4, 5, 6, 7, 8 w poniedziałek  9 października 2023 r. o godz. 17:00
  • dla Obwodowych Komisji Wyborczych Nr 9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19  we wtorek  10 października 2023 r. o godz. 17:00

Posiedzenia Obwodowych Komisji Wyborczych  odbędą się w budynku OSP Warka,  ul. Farna 2.

Tego samego dnia odbędzie się szkolenie członków obwodowych komisji wyborczych. Obecność obowiązkowa.

POSTANOWIENIE NR 150/2023 Komisarza Wyborczego w Radomiu II z dnia 22 września 2023 r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w gminie Warka
                                                                                               

                                                                                                                   Urzędnik Wyborczy

                                                                                                                 /-/  Teresa Pawelczyk

7 września 2023

Ważne informacje dotyczące suszy

Burmistrz Warki przypomina o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku wystąpienia suszy rolniczej.

Konieczne jest zgłoszenie szkód w aplikacji suszowej.

Do aplikacji można się zalogować za pomocą Profilu Zaufanego.

Czytaj więcej o: Ważne informacje dotyczące suszy
6 września 2023

Akcja szczepienia lisów wolno żyjących

Od 9 do 20 września 2023 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii z udziałem Powiatowych Lekarzy Weterynarii przeprowadzi jesienną akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt.

Szczepienie wykonuje się przy użyciu doustnej szczepionki umieszczonej we wnętrzu przynęty, w kształcie krążka koloru brunatno-zielonego o zapachu rybnym. Zrzuty oraz wyłożenie ręczne nie obejmują zbiorników wodnych, dróg i terenów zabudowanych. Szczepionka uodparnia wyłącznie lisy.

Lis jest zwierzęciem wolno żyjącym, najbardziej podatnym na zakażenie wirusem wścieklizny. Regularne szczepienia zmniejszają ryzyko zachorowań.

Czytaj więcej o: Akcja szczepienia lisów wolno żyjących
5 września 2023

Pomoc materialna o charakterze socjalnym w roku szkolnym 2023/2024

W roku szkolnym 2023/2024 termin składania wniosków o stypendium szkolne upływa 15 września 2023 r. Stypendium przysługuje uczniom, którzy mieszkają na terenie Gminy Warka oraz ich dochód netto
na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty
600 zł.

Pomoc realizowana będzie na wniosek strony w formie:

  • Stypendium szkolnego
  • Zasiłku szkolnego
Czytaj więcej o: Pomoc materialna o charakterze socjalnym w roku szkolnym 2023/2024
5 września 2023

Żyrardowski Obszar Funkcjonalny

Gminy należące do Żyrardowskiego Obszaru Funkcjonalnego ogłaszają nabór przedsięwzięć o kluczowym znaczeniu dla rozwoju ŻOF. Celem tego działania jest identyfikacja potrzeb oraz pomysłów prorozwojowych, które mogą być uwzględnione w „Strategii terytorialnej Żyrardowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027”. Dokument ten jest niezbędny do realizacji tzw. Innego Instrumentu Terytorialnego (IIT) przy pomocy funduszy Unii Europejskiej w najbliższej perspektywie finansowej 2021-2027.

 

Szczegółowe informacje na stronie lidera Żyrardowskiego Obszaru Funkcjonalnego

https://www.zyrardow.pl/zglos-swoj-projekt-do-strategii-terytorialnej-zyrardowskiego-obszaru-funkcjonalnego-na-lata-2021-2027/