Dożynki Powiatu Grójeckiego - Lewiczyn 2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 września 2019

Dożynki to największe Święto Rolników. Są zwieńczeniem ich całorocznego trudu. Tradycją Ziemi Grójeckiej stało się organizowanie na początku września Dożynek Powiatowych. Już 8 września ponownie spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej przy Parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Lewiczynie, gdzie o godzinie 14.00 rozpoczniemy tegoroczne Święto Plonów. Uroczystą Mszę Świętą w intencji wszystkich rolników z naszego Powiatu celebrować będzie Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. 

 

W tym roku pragniemy skoncentrować się na zapewnieniu atrakcji dla rodzin i dzieci. Animacje i dmuchane place zabaw będą dostępne dla dzieci nieopodal strażnicy OSP Lewiczyn. Jak co roku Klub Motocyklowy COBRA FG przygotuje wystawę pojazdów i motocykli. Chcemy również umożliwić zaprezentowanie się na scenie naszym lokalnym ludowo-artystycznym zespołom. 

Tradycyjnie w czasie trwania imprezy będzie możliwość honorowego oddania krwi. Na zakończenie Dożynek wystąpią D-Bomb oraz wywodzący się z naszego regionu DZIKU. Chcemy, aby było to święto rodzinne dla wszystkich mieszkańców Powiatu Grójeckiego. 
 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Grójcu

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Dożynki Powiatu Grójeckiego - Lewiczyn 2019

    Dożynki Powiatu Grójeckiego - Lewiczyn 2019