Rzeczpospolita Polska Unia Europejska

Wybory do Izb Rolniczych 2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 sierpnia 2023

Wybory do Izb Rolniczych 2023

W dniu 24 września 2023 r. (niedziela) w godzinach 800-1800 w budynku Urzędu Miejskiego w Warce (sala konferencyjna, wejście od strony Straży Pożarnej) odbędą się wybory do rad powiatowych izb rolniczych na kolejną 4-letnią kadencję, obejmującą lata 2023-2027.

Członkami samorządu rolniczego są osoby fizyczne i prawne będące podatnikami podatku rolnego, podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie RSP posiadający w nich wkłady gruntowe. Przysługuje im prawo kandydowania do Rad Powiatowych Mazowieckiej Izby Rolniczej i uczestniczenia w ich wybieraniu.

W okręgu wyborczym stanowiącym obszar Gminy Warka wybieranych będzie 2 członków rady powiatowej.

W każdym powiecie ziemskim zostanie wybrana Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej. W jej skład wejdą rolnicy, którzy w wyborach do tego organu, otrzymają największą ilość ważnie oddanych głosów. Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej wybiera, ze swego składu Przewodniczącego Rady Powiatowej i delegata do Walnego Zgromadzenia Mazowieckiej Izby Rolniczej.

Spis osób uprawnionych do udziału w głosowaniu udostępniony będzie do wglądu w siedzibie Urzędzie Miasta od dnia 25 sierpnia 2023 roku w godzinach pracy urzędu.

Każdy rolnik, może sprawdzić czy został w nim ujęty i wnieść w tej sprawie zażalenie.

Obwieszczenie - kandydaci