Jesteś tutaj: Start / Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - 184. rocznica Powstania Listopadowego
20 maja 2015

184. rocznica Powstania Listopadowego

28 listopada w przeddzień 184. rocznicy Nocy Listopadowej mieszkańcy Warki uczcili pamięć Piotra Wysockiego – bohatera, który stanął na czele sprzysiężenia podchorążych i zapoczątkował wielki zryw Polaków w walce o wolność – Powstanie Listopadowe.

Przejdź do - Rocznica "Bitwy pod Warką"
20 maja 2015

Rocznica "Bitwy pod Warką"

8 kwietnia 2014 roku w Warce odbyła się uroczystość upamiętniająca niezwykłe wydarzenie, które miało miejsce kilkaset lat temu na wareckiej ziemi. W 1656 roku rozegrała się tu bitwa w której polskie wojska pod wodzą Hetmana Stefana Czarnieckiego pokonały szwedzkiego najeźdźcę.

Przejdź do - Gala Niepodległościowa
20 maja 2015

Gala Niepodległościowa

Kulminacyjnym punktem obchodów Święta Niepodległości w Warce była wieczorna gala muzyczna z udziałem solistów polskich scen operowych i operetkowych oraz orkiestry "Moderato".

Przejdź do - Odsłonięcie pomnika 1 PLM
20 maja 2015

Odsłonięcie pomnika 1 PLM

W piątek 7 listopada 2014 r. nastąpiło oficjalne odsłonięcie i poświęcenie odrestaurowanego pomnika Bohaterskich Lotników 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w nowej lokalizacji.

Przejdź do - Impreza OSP!
20 maja 2015

Impreza OSP!

11 2014 roku maja na wareckim rynku odbyło się uroczyste przekazanie samochodów strażackich dla jednostek OSP Warka oraz OSP Branków i OSP Gąski.

Przejdź do - Msza kanonizacyjna
20 maja 2015

Msza kanonizacyjna

Szacuje się, że około 2 tysięcy osób zebrało się na wareckim rynku, aby dziękować za kanonizację obu papieży - Jana XXIII oraz Jana Pawła II. Wspólna modlitwa i śpiew były doskonałą okazją nie tylko do tego, by wyrazić wdzięczność za to niezwykłe wydarzenie, ale także do tego, by mieszkańcy Warki mogli poczuć wspólnotę, bo przecież codzienne życie dostarcza nam tak niewiele okazji ku temu…