Urząd Miejski w Warce

Aktualności

Artykuły

25 kwietnia 2019

INFORMACJA

Dzień  2 maja 2019 r. (czwartek) został ustalony
dniem wolnym
od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Warce,
z obowiązkiem odpracowania w dniu 
18 maja 2019 r. (sobota) w godz. 7:30 – 15:30.

Przejdź do - Świadomie z Jabłkiem Grójeckim!
24 kwietnia 2019

Świadomie z Jabłkiem Grójeckim!

Stowarzyszenie Sady Grójeckie po raz kolejny przeprowadzi warsztaty edukacyjne w szkołach podstawowych na temat zdrowego żywienia i dokonywania świadomych wyborów konsumenckich.

Czytaj więcej o: Świadomie z Jabłkiem Grójeckim!
Przejdź do - Projekt Logotypu i Hasła Powiatu Grójeckiego
11 kwietnia 2019

Projekt Logotypu i Hasła Powiatu Grójeckiego

Powiat Grójecki Wydział Promocji Starostwa ogłasza wśród mieszkańców konkurs na PROMOCYJNE HASŁO I LOGO POWIATU GRÓJECKIEGO.

Prace można przesyłać na adres Starostwa Powiatowego w Grójcu, ul. J. Piłsudskiego 59 , 05-600 Grójec, w terminie do 10 maja 2019 r. (obowiązuje data wpływu do urzędu) lub e-mail: promocja@grojec.pl 

Czytaj więcej o: Projekt Logotypu i Hasła Powiatu Grójeckiego
4 kwietnia 2019

Kampania edukacyjno-profilaktyczna: STOP pożarom traw !!!

Przełom zimy i wiosny to okres, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności stanowią doskonały materiał palny, co w połączeniu z działalnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów (największa liczba pożarów traw przypada na marzec i kwiecień).

Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy odrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.

Czytaj więcej o: Kampania edukacyjno-profilaktyczna: STOP pożarom traw !!!
4 kwietnia 2019

Kampania edukacyjno-profilaktyczna: Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty !!!

Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty – to główne hasło ruszającej właśnie kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania jest adresowana przede wszystkim do młodych ludzi. Na Mazowszu kampanię zainaugurowali Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka.

Czytaj więcej o: Kampania edukacyjno-profilaktyczna: Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty !!!
Przejdź do - Kupuj świadomie
29 marca 2019

Kupuj świadomie

Stowarzyszenie Sady Grójeckie przyłącza się do kampanii informacyjnej organizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Kupuj świadomie”. Ministerstwo opracowało krótki przewodnik po oznaczeniach produktów spożywczych. Stanowią one cenną informację dla wszystkich konsumentów.

Czytaj więcej o: Kupuj świadomie