Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

11 lutego 2020

Aplikacja mobilna Alarm112

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112, która dostępna jest dla wszystkich obywateli.

Aplikacja dedykowana jest w szczególności osobom głuchym i niedosłyszącym, czasowo pozbawionym możliwości mówienia, jak również osobom znajdującym się w sytuacji zagrożenia, którzy dzięki aplikacji będą mogli w sposób dyskretny skontaktować się z centrum powiadamiania ratunkowego (CPR). Poprzez wybranie w aplikacji odpowiednich piktogramów użytkownicy mogą dokonać zgłoszenia w celu poinformowania odpowiednich służb ratunkowych wraz z określeniem lokalizacji i rodzaju zdarzenia. Po dokonaniu zgłoszenia możliwa jest dwustronna komunikacja pomiędzy operatorem numeru alarmowego i użytkownikiem za pomocą SMS. Z poziomu aplikacji można również zadzwonić na numer alarmowy 112.

Wszystkie zgłoszenia dokonane z poziomu aplikacji Alarm112, w trakcie obsługi których nie ma możliwości nawiązania komunikacji z zgłaszającym, są traktowane jako zgłoszenia zasadne i są przez operatora numeru alarmowego przekazane, zgodnie z obowiązującym katalogiem zdarzeń, do odpowiednich służb. 

5 stycznia 2020

Gospodarka Odpadami

UWAGA !!!

Nastąpiła zmiana rachunku bankowego na który należy wnosić opłaty za odbiór odpadów komunalnych
Od 1 stycznia 2020 r., nowy nr konta ING Bank Śląski 56 1050 1025 1000 0023 5654 0555

Terminy płatności:
do 15 marca za I kwartał; do 15 maja za II kwartał; do 15 września za III kwartał; do 15 listopada za IV kwartał

 

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW - ROK 2020

Warka miasto rejon I

Warka miasto rejon II

Warka miasto rejon III

Warka miasto rejon IV

Warka wsie rejon I

Warka wsie rejon II

Warka wsie rejon III

Warka wsie rejon IV

Warka wsie rejon V

Warka wsie rejon VI

Warka wsie rejon VII

Przejdź do - Statystyczne badania ankietowe w 2020 r.
30 stycznia 2020

Statystyczne badania ankietowe w 2020 r.

Badania ankietowe realizowane przez Urząd Statystyczny W Warszawie mają charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział W nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Przez cały rok, równocześnie, prowadzonych jest Wiele badań. Stopień ich realizacji i dane pozyskane z każdego gospodarstwa (nawet jednoosobowego) są istotne dla całego procesu badawczego i jakości pozyskanych informacji. Aktywny udział w badaniach przekłada się na wielkość wskaźników ekonomicznych m.in. umożliwiających ocenę sytuacji społeczno-gospodarczej, wspierających proces monitorowania i oceny skuteczności podejmowanych działań (w tym na poziomie regionalnym).

Wyniki badań ankietowych wykorzystywane są do analiz W zakresie rynku pracy, warunków życia ludności, określania poziomu ubóstwa, pośrednio do waloryzacji rent i emerytur, czy ustalania płacy minimalnej, a także do pozyskiwania środków na inwestycje przez jednostki samorządu terytorialnego.

Czytaj więcej o: Statystyczne badania ankietowe w 2020 r.
Przejdź do - Akcja Ferie z Wojskiem
30 stycznia 2020

Akcja Ferie z Wojskiem

Myślisz o służbie wojskowej?

Informujemy, że w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w ramach akcji „FERIE Z WOJSKIEM” w jednostkach wojskowych podległych Dowódcy Generalnemu RSZ, Inspektoratu Wsparcia oraz Dowódcy Garnizonu  Warszawa istnieje możliwość wzięcia udziału w ww. akcji.

Więcej informacji można uzyskać pod linkami:

https://wkuwarszawa-praga.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2020-01-084-ferie-z-wojskiem-w-1-warszawskiej-brygadzie-pancernej-im-tadeusza-kosciuszki-wesoa-w-dniu-12022020-r/

https://wkuwarszawa-ochota.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2020-01-17x-ferie-z-wojskiem/