Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień Wolnej Sztuki w muzeum
20 kwietnia 2018

Dzień Wolnej Sztuki w muzeum

W najbliższą sobotę 21 kwietnia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbędzie się nietypowa akcja: Dzień Wolnej Sztuki

Celem organizowanego już od 7 lat przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na swobodną kontemplację sztuki, obcowanie z dziełami, przeżywanie historii, a więc jakość zwiedzania, a nie ilość. Według statystyk bowiem zwiedzający poświęcają na każdy eksponat tylko 8 sekund!

Czytaj więcej o: Dzień Wolnej Sztuki w muzeum
Przejdź do - Dzieci z Warki w gronie najlepszych w powiecie
17 kwietnia 2018

Dzieci z Warki w gronie najlepszych w powiecie

13 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Warce został rozstrzygnięty etap gminny VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KRUS. W zadaniu konkursowym należało przedstawić swoją interpretację hasła „Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy”.

Czytaj więcej o: Dzieci z Warki w gronie najlepszych w powiecie
10 kwietnia 2018

Zbiórka dawców szpiku

W niedzielę 15 kwietnia w godzinach 08.00-16.00 oraz Komenda Powiatowa Policji w Grójcu we współpracy z Fundacją DKMS Polska, organizuje Dzień Dawcy Szpiku oraz 16 kwietnia w poniedziałek w godzinach 08.00-18.00 w Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Pilicą oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu przy ul. Brzozowej 108.

Czytaj więcej o: Zbiórka dawców szpiku
9 kwietnia 2018

Dzień Otwarty

Uprzejmie informuję, że 12 kwietnia 2018 roku od 7:30 do 18:00  odbędzie się Dzień Otwarty w Biurze Powiatowym Grójec.

Tematem przewodnim spotkań z rolnikami będzie tegoroczna kampania przyjmowania wniosków o płatności bezpośrednie w aplikacji eWniosekPlus.

28 marca 2018

STOP wypalaniu traw na Mazowszu!!!

Przełom zimy i wiosny to okres, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności stanowią doskonały materiał palny, co w połączeniu z działalnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów (największa liczba pożarów traw przypada na marzec i kwiecień).

Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy odrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.

Czytaj więcej o: STOP wypalaniu traw na Mazowszu!!!
9 marca 2018

Konkurs dla start up'ów Startuj z Mazowsza

Mazowieckie startupy, mogące pochwalić się innowacyjnymi produktami, usługami lub rozwiązaniami technologicznymi, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Startuj z Mazowsza”. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 kwietnia br.

 

Czytaj więcej o: Konkurs dla start up'ów Startuj z Mazowsza