Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

20 marca 2023

Zespół "Poparzeni Kawą Trzy" porwał warecka publiczność podczas „Muzycznego Dnia Kobie

8 marca w wareckiej hali Centrum Sportu i Rekreacji odbył się niezwykły koncert z okazji „Dnia Kobiet”. Swoje największe hity zaprezentował zespół „Poparzeni Kawą Trzy”.

Zanim jednak rozpoczęła się muzyczna uczta prowadzący koncert – Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba powitał wszystkich przybyłych na wydarzenie, w szczególności Panie w dniu ich święta oraz oficjalnych gości. Wśród obecnych byli przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego, który był Partnerem wydarzenia – Wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz Radny Sejmiku Leszek Przybytniak, przedstawiciele Samorządu Powiatu z Zarządu i Rady, na czele ze Starostą Krzysztofem Ambroziakiem i Wicestarostą Jolantą Sitarek oraz przedstawiciele gospodarzy czyli Samorządu Warki - Burmistrz Dariusz Gizka, Wiceburmistrz Teresa Knyzio oraz Radni Rady Miejskiej na czele z Przewodniczącym Danielem Bugałą.

Specjalne życzenia wszystkim Paniom, w których kilkukrotnie podkreślana była m.in. niezwykle istotna rola kobiet w lokalnym samorządzie złożyli Burmistrz Dariusz Gizka, Wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz Radny Leszek Przybytniak.

Czytaj więcej o: Zespół "Poparzeni Kawą Trzy" porwał warecka publiczność podczas „Muzycznego Dnia Kobie
13 marca 2023

Prośba o wypełnienie druku zgłoszenia do ewidencji zbiorników bezodpływowych

Urząd Miejski w Warce zwraca się z prośbą o wypełnienie druku zgłoszenia do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków i złożenie powyższego druku do Urzędu Miejskiego w Warce.

W przypadku niezłożenia zgłoszenia Urząd będzie zobowiązany do samodzielnego zebrania danych (w formie kontroli na terenie Państwa posesji) w zakresie posiadanego zbiornika na nieczystości ciekłe/przydomowej oczyszczalni ścieków.

Prosimy o dostarczenie wypełnionego i podpisanego druku zgłoszenia do:

• Urzędu Miejskiego w Warce – Biuro Obsługi Interesanta

• pocztą na adres: Urząd Miejski w Warce, Pl. St. Czarnieckiego 1, 05-660 Warka

7 marca 2023

Zmiana organizacji ruchu pociągów na linii R8

W związku z szerokim zakresem prac modernizacyjnych, prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej, czyli PKP PLK S.A. m.in. na stacji Warszawa Zachodnia, od 12 marca 2023 r., zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy, która będzie obowiązywać do 10 czerwca 2023 r. Największe zmiany czekają pasażerów linii R8 tj. z/w kierunku: Skarżyska-Kamiennej, Radomia i Góry Kalwarii. Pociągi z tej linii będą kursować z dworca Warszawa Gdańska, a wybrane kursy rozpoczną lub skończą bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

 

Czytaj więcej o: Zmiana organizacji ruchu pociągów na linii R8
6 marca 2023

OGŁOSZENIE BURMISTRZA WARKI

o terminie składania wniosków o przyznanie  dotacji  ze środków budżetu Gminy Warka na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, położonych na terenie gminy Warka.

Burmistrz Warki na podstawie § 7 ust. 2 Uchwały Nr LXX/492/23 Rady Miejskiej w Warce z dnia 16 lutego 2023r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, położonych na terenie gminy Warka, niniejszym informuje, że wnioski o dotację należy składać w terminie do dnia 10 marca 2023r.
w Urzędzie Miejskim w Warce, Pl. St. Czarnieckiego 1.

Ubiegając się o dotację, wniosek należy złożyć według wzoru stanowiącego załącznik do uchwały Nr LXX/492/23 Rady Miejskiej w Warce z dnia 16 lutego 2023r.

3 marca 2023

OGŁOSZENIE BURMISTRZA WARKI

o terminie składania wniosków o przyznanie  dotacji  ze środków budżetu Gminy Warka dla rodzinnych ogródków działkowych działających na terenie gminy Warka

Burmistrz Warki na podstawie § 2 ust. 3 Uchwały Nr X/68/19 Rady Miejskiej w Warce z dnia 14 czerwca 2019r. w sprawie ustalenia trybu postępowania o udzielenie dotacji ze środków budżetu gminy Warka dla rodzinnych ogródków działkowych działających na terenie gminy Warka, sposobu jej rozliczania oraz sposobu kontroli wykorzystania dotacji, niniejszym informuje, że wnioski o dotację należy składać w terminie do dnia 10 marca 2023r. w Urzędzie Miejskim w Warce, Pl. St. Czarnieckiego 1.

23 lutego 2023

Muzyczny Dzień Kobiet w Warce z zespołem "Poparzeni Kawą Trzy"

"Dzień kobiet" to piękne święto - panie obdarowane kwiatami, niosące na ustach szeroki uśmiech są niczym żywy zwiastun nadchodzącej wiosny. Panowie w ten dzień niezwykle szarmanccy robią wszystko, aby uczynić ten dzień jak najbardziej wyjątkowym.

Przed pandemią w Warce gościliśmy wspaniałych artystów, którzy śpiewali dla pań - Golec uOrkiestra, De Mono, Bogusław Morka czy Michał Bajor. W ostatnich latach mieszkanki Warki i okolic nie miały okazji świętować w większym gronie. W tym roku Samorząd Warki wspólnie z Centrum Sportu i Rekreacji i Gminną Instytucją Kultury "Dworek na Długiej" zapraszają na koncert zespołu "Poparzeni Kawą Trzy". Podczas występu usłyszymy m.in. takie hity jak: "Byłaś dla mnie wszystkim", "Kawałek do tańca", "Szukam Cię wszędzie", "Wezmę Cię" czy "Okrutna zła i podła"...

Koncert odbędzie się 8 marca 2023 r. (środa) o godz. 19:00 w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji. Wstęp tylko z zaproszeniem, które można odebrać bezpłatnie w Urzędzie Miejskim w Warce od piątku 24 lutego.

Czytaj więcej o: Muzyczny Dzień Kobiet w Warce z zespołem "Poparzeni Kawą Trzy"
21 lutego 2023

SOYKA na „Wieczorze z Kulturą” w Muzeum

baner sojka2023Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na kolejny wyjątkowy „Wieczór z Kulturą”. Tym razem gościem będzie Stanisław Soyka – ceniony wokalista, pianista, kompozytor i aranżer. Koncert odbędzie się 2 marca (czwartek) wieczorem o godz. 19.00.

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z ostatniego albumu artysty „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” (nominowanego do nagrody FRYDERYK 2020), pieśni napisane do wierszy poetów polskich i nie tylko („Allegro ma non troppo” Wisławy Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Czesława Miłosza, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

2 marca Powiat Grójecki oficjalnie otwiera „Stolicę Kulturalną Mazowsza” w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Dlatego zapraszamy Państwa na koncert wyjątkowego Artysty. Wybierzmy się wspólnie z Mistrzem Soyką w podróż o innym wymiarze, pełną piękna i dobrych emocji, które jak nikt potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjmijcie nasze zaproszenie, a przekonacie się o tym osobiście.

Stanisław Soyka – wokalista jazzowy i popowy, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multi platynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny, przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni, lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i ...nie tylko.

Informacje organizacyjne:
• Bilety na koncert w cenie 80 zł od osoby będzie można zarezerwować przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub nabyć w kasie muzeum: tel. 48/667 20 20 w. 21
• Ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zgłoszeń. Bilet uważa się za zarezerwowany po zapłaceniu.
• Sala koncertowa Muzeum, ul. K. Pułaskiego 24, Warka

Polecamy i zapraszamy!

17 lutego 2023

EKOSCHEMATY – nowy rodzaj płatności dla rolników !!!

Od 15 marca 2023 roku zostanie uruchomione dodatkowe wsparcie finansowe dla rolników w postaci tzw. ekoschematów. Jest to grupa nowych działań zachęcających rolników do podejmowania inicjatyw korzystnych dla środowiska, klimatu i dobrostanu zwierząt. Ich wprowadzenie jest związane z wejściem w życie Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Czytaj więcej o: EKOSCHEMATY – nowy rodzaj płatności dla rolników !!!