Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

22 lipca 2019

Informacja dla mieszkańców w sprawie odbioru odpadów komunalnych po 01 stycznia 2020 r.

W dniu 17 grudnia 2018 r., weszła w życie uchwała Rady Miejskiej w Warce w sprawie wystąpienia Gminy Warka ze Związku Międzygminnego pod nazwą Natura.

Zgodnie ze Statutem Związku, który określa zasady występowania ze związku międzygminnego, wystąpienie to będzie skuteczne na 31 grudnia 2019 r.

W związku z tym, od 01 stycznia 2020 roku odbiorem odpadów w granicach administracyjnych Miasta i Gminy Warka zarządzać będzie Gmina Warka.

Czytaj więcej o: Informacja dla mieszkańców w sprawie odbioru odpadów komunalnych po 01 stycznia 2020 r.
18 lipca 2019

OGŁOSZENIE BURMISTRZA WARKI

o wynikach naboru w sprawie przyznania  dotacji  ze środków budżetu Gminy Warka dla rodzinnych ogródków działkowych działających na terenie gminy Warka.

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE BURMISTRZA WARKI
10 lipca 2019

OGŁOSZENIE BURMISTRZA WARKI

o terminie składania wniosków o przyznanie  dotacji ze środków budżetu Gminy Warka dla rodzinnych ogródków działkowych działających na terenie gminy Warka

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE BURMISTRZA WARKI
8 lipca 2019

Projekt Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, w imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego, zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 3 do 17 lipca br.

Czytaj więcej o: Projekt Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego
3 lipca 2019

Zmiany w kursowaniu pociągów na linii nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

13 lipca 2019 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów oraz autobusów na linii nr 8 Warszawa – Skarżysko Kamienna. Zmiany są spowodowane przesunięciem terminu prac modernizacyjnych odcinka Strzyżyna – Warka. W związku z wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie i pracami torowymi na odcinku ze stacji Warszawa Służewiec do stacji Warszawa Lotnisko Chopina, duże zmiany na linii będą występować także od 15 lipca.

Czytaj więcej o: Zmiany w kursowaniu pociągów na linii nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna
2 lipca 2019

Polski Producent Żywności

Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Poznania, organizator inicjatywy, zaprasza do wzięcia udziału w dwudziestej trzeciej edycji Inicjatywy Pozytywistycznej „Polski Producent Żywności”.

Czytaj więcej o: Polski Producent Żywności