Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Kampania prewencyjna CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ
13 grudnia 2018

Kampania prewencyjna CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2018/2019

Czytaj więcej o: Kampania prewencyjna CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ
12 grudnia 2018

Kasa nieczynna

W dniu jutrzejszym (czwartek 13.12.2018)

kasa Urzędu Miejskiego w Warce

będzie nieczynna

21 listopada 2018

Dzień wolny

Informujemy, że dzień 24 grudnia

będzie w tym roku dniem wolnym od pracy

dla pracowników Urzędu Miejskiego w Warce.

W zamian Urząd będzie otwarty

w sobotę 8 grudnia w godz. 7:30-15:30.

30 listopada 2018

Dla Niepodległej. Pamiątki patriotyczne z kolekcji Artura Sawy

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, prezentujemy zbiór pamiątek patriotycznych Pana Artura Sawy. Ta prywatna kolekcja stanowi cenny wkład w zachowanie pamięci o Marszałku Józefie Piłsudskim i polskich dążeniach niepodległościowych. Zgromadzone piłsudczana to: plakiety, popiersia, portrety, redukcje pomników, karykatury, fotografie i inne. Ciekawostkami są: pośmiertna maska Józefa Piłsudskiego odlana z brązu, papieros Marszałka - „Marszałkowski” czy liść z wieńca pogrzebowego od Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na trumnę Józefa Piłsudskiego. Na uwagę zasługują również pamiątki związane z takimi postaciami jak: Ignacy Jan Paderewski, Józef Haller, Ferdynand Foch. Wśród prezentowanych obiektów spotkamy dzieła wybitnych artystów: Piusa Welońskiego, prof. Jana Raszki, Józefa Aumillera, Witolda Bielińskiego, Kazimierza Chodzińskiego, Adama Siemaszki, Olgi Niewskiej czy „Braci Łopieńskich” –  najsłynniejszej polskiej firmy brązowniczej lat międzywojennych.

Czytaj więcej o: Dla Niepodległej. Pamiątki patriotyczne z kolekcji Artura Sawy
26 listopada 2018

Jak nas widzą inni? Rozmowa o Polsce i Polakach

27 listopada o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z amerykańskim żołnierzem kpt. Johnatanem Harringtonem. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i zbliżającej się 100. rocznicy zawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a USA, porozmawiamy o Polsce i Polakach. Jak nas postrzegają inni? Czy jesteśmy naprawdę gościnni, otwarci na innych, gotowi do współpracy? Jak przybysze z daleka widzą naszą historię, znanych Polaków, co wiedzieli o Polsce zanim tu przybyli? Czy smakuje im nasza kuchnia i czy podoba im się Polska jako kraj? Na te i inne pytania zgodził się odpowiedzieć Amerykanin, żołnierz, który pracuje w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach – kpt Johnatan Harrington.

Czytaj więcej o: Jak nas widzą inni? Rozmowa o Polsce i Polakach