Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

23 czerwca 2017

XII edycja konkursu fotograficznego "Mazowsze bliskie sercu"

Ruszyła XII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych.

Czytaj więcej o: XII edycja konkursu fotograficznego "Mazowsze bliskie sercu"
Przejdź do - Dwa Oblicza Pułaskiego - sukces uczennicy z wareckiego liceum!
14 czerwca 2017

Dwa Oblicza Pułaskiego - sukces uczennicy z wareckiego liceum!

W dniach 23-26 maja finaliści V edycji Konkursu historyczno-marynistycznego DWA OBLICZA PUŁASKIEGO pojechali na wycieczkę do Trójmiasta oraz na finał konkursu, który został rozstrzygnięty na „ORP Gen. K. Pułaski” w Porcie Wojennym w Gdyni.

Z dwudziestu uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego zakwalifikowanych do finału, do Gdyni wyjechało ostatecznie 18 osób. Wraz z nimi członkowie jury konkursu - pracownicy muzeum oraz wicestarosta grójecki Dariusz Piątkowski, który reprezentował Zarząd powiatu grójeckiego, Organizatora muzeum.

Czytaj więcej o: Dwa Oblicza Pułaskiego - sukces uczennicy z wareckiego liceum!
Przejdź do - Tegoroczne Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
1 czerwca 2017

Tegoroczne Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W Urzędzie Miejskim w Warce odbył się Jubileusz pożycia małżeńskiego w trzech turach 20 i 27 kwietnia oraz 9 maja 2017 r.

Jubileusz pożycia małżeńskiego to niezwykły jubileusz, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Te wspólne przeżyte lata, to symbol miłości i wierności małżeńskiej, wzajemnego szacunku  i zrozumienia, a także trwałości rodziny. Dostojnych Jubilatów przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Wojciechowska i Burmistrz Warki Dariusz Gizka, który podziękował  jubilatom za godne i długie pożycie małżeńskie oraz piękny przykład, jaki dają dla młodego pokolenia. Wyraził swój szacunek i podziw dla wytrwałości i niezłomności wszystkich par małżeńskich, które doczekały tak pięknej rocznicy. Uroczystego  aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Burmistrz Warki Dariusz Gizka i Zastępca Burmistrza Teresa Knyzio.

Czytaj więcej o: Tegoroczne Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
1 czerwca 2017

Próba syren alarmowych

W dniu 6 czerwca 2017 r. w godzinach od 09.00 do 13.00 podczas ćwiczenia pod kryptonimem RENEGADE – SAREX-17/I przeprowadza się głośną próbę syren alarmowych w ramach sprawdzenia elementów wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania na terenie powiatów i miast na prawach powiatów województwa mazowieckiego

Czytaj więcej o: Próba syren alarmowych
30 maja 2017

Ostrzeżenia meteorologiczne

Informujemy, że w dniu 30.05.2017r. w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych będą występować silne burze z gradem, podczas których największym zagrożeniem będzie intensywny opad deszczu od 20 do 60 mm/m2, opad gradu do 3-5 cm i wiatr wiejący w porywach od 70 do 100 km/h.

Zdjęcie użytkownika Pogoda Meteosky.

Czytaj więcej o: Ostrzeżenia meteorologiczne
Przejdź do - Marian Opania wystąpi w muzeum!
29 maja 2017

Marian Opania wystąpi w muzeum!

W sobotę 3 czerwca gościem specjalnym XIV Wieczoru z Kulturą będzie Marian Opania.

W programie wieczoru wyjątkowy występ z szeregiem piosenek i monologów będących wyrazem podziwu dla artystów tj. : Jacques Brel, Marian Hemar, Włodzimierz Wysocki, Wojciech Młynarski, Bułat Okudżawa. Fascynacje ich twórczością składają się na recital piosenek, przeplatany ulubionymi monologami kabaretowymi pióra m.in. Antoniego Słonimskiego, Marcina Wolskiego, Jana Pietrzaka. Będzie można usłyszeć znane i lubiane: „Cukierki dla panienki”, „Piosenka starszych kochanków”, ,„Modlitwa” ,„Tyle jest miast”, „Nieśmiały monolog”, „Brydż”…

Sobota, 3 czerwca godz. 18:00  zapowiada się niezwykłe spotkanie!

Bilety na koncert w cenie 75 zł/os. można nabyć przez Internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum 48 667 20 20 w. 21. W cenę wliczone wino i przekąski. Obowiązują stroje wizytowe.

Info.muzeum