Urząd Miejski w Warce

Komunikacja publiczna na terenie Miasta i Gminy Warka

1 września 2023

Urząd Miejski w Warce informuje, że złożył do wojewody Mazowieckiego dwa wnioski o przyznanie dofinansowania w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Pierwszy wniosek dotyczył przyznania dofinansowania do pięciu przewozów (linii autobusowych) realizowanych pomiędzy miastem Warka, a miejscowościami położonymi na terenie wiejskim Gminy Warka. Drugi zaś, dotyczył przyznania dofinansowania do jednej linii o charakterze komunikacji miejskiej, kursującej po Warce oraz do miejscowości Laski.  Obydwa wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone.

 Mapa - komunikacja publiczna na terenie Miasta i Gminy Warka

Od początku września 2023 r. ulicami miasta Warka będzie kursował autobus komunikacji miejskiej, którego głównym celem będzie dowiezienie osób pracujących poza Warką do stacji PKP oraz ich odbiór i transport w rejony miejsc zamieszkania.  

Utworzona linia przebiegać będzie przez centrum miasta, ulicę Nowy Zjazd, osiedle Ostrówek, osiedle Winiary, osiedle Książąt Mazowieckich, ulicę Ciemniewskiego, stację PKP, bloki przy       ul. Gośniewskiej oraz miejscowość Laski.

Pozostałe trasy przebiegające po terenie gminy Warka mają zapewnić przede wszystkim  dowiezienie i odebranie dzieci do szkół i ze szkół.  Autobusami będą mogły również podróżować osoby indywidualne, po zakupie stosownego biletu. Trasy linii po terenie gminy Warka będą pokrywały się z dotychczasowymi trasami autobusów szkolnych. 

Operatorem opisanych wyżej linii autobusowych będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grójcu.

 

UWAGA: W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa ul. Kolejowej, co spowoduje utrudnienia w ruchu pieszych i pojazdów oraz w parkowaniu pojazdów.

Zachęcamy do korzystania z komunikacji publicznej.

 

Pliki do pobrania: