Modernizacja linii kolejowej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 kwietnia 2016

Przedstawiamy informacje dotyczącą modernizacji linii kolejowej nr 8 przkazaną przez Koleie Mazowieckie 

Rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej nr 8, prowadzącej z Warszawy do Radomia. Prace prowadzi zarządca sieci linii kolejowych spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W pierwszej kolejności zostanie przebudowany 27-kilometrowy odcinek linii kolejowej z Warszawy Okęcia do Czachowka. Zostaną zmodernizowane trzy stacje i sześć przystanków, projekt przewiduje wymianę 77 km torów, ponad 100 rozjazdów i nowych urządzeń sterowania ruchem oraz 75 km sieci trakcyjnej. Koszt inwestycji to 460 min zł. Prace mają zakończyć się w II kwartale 2017 roku, a przeprowadzona modernizacja pozwoli na sprawny i bezpieczny przejazd pociągów z prędkością nawet 160 km/h.
Spółka „Koleje Mazowieckie-KM" wspólnie z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi dokłada wszelkich starań, by maksymalnie złagodzić niedogodności związane z modernizacją linii. Obecna liczba pociągów na trasie gwarantuje sprawny przejazd jednotorową linią i szybkie udrożnienie szlaku w przypadku usterki urządzeń, taboru lub wypadku. Monitorujemy sytuacje oraz wykorzystujemy możliwości linii według potrzeb pasażerów.
Od 11 kwietnia wejdą w życie drobne zmiany, o które postulowali nasi podróżni. Wprowadzamy te zmiany, które są możliwe do wykonania technicznie i organizacyjnie. Wszystkie pociągi kursujące w godzinach szczytu porannego oraz popołudniowego zostały maksymalnie wydłużone. Szczegółowy rozkład jazdy jest opublikowany na naszej stronie internetowej pod adresem www.mazowieckie.com.pl.
Zwracani się do Państwa z uprzejmą prośbą o wyrozumiałość. Jestem przekonany, że po zakończeniu remontu komfort podróżnych i czas przejazdu ulegną poprawie.

 

Dariusz Grajda
Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Koleje Mazowieckie - KM

    Koleje Mazowieckie - KM