Rzeczpospolita Polska Unia Europejska

Tango mych marzeń i snów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 listopada 2023

26 listopada 2023, godz. 16.00

W programie wieczoru koncert „TANGO MYCH MARZEŃ I SNÓW” z tangami okresu międzywojennego Warsa, Szpilmana, Petersburskiego, ale także innych wybitnych kompozytorów tego gatunku jak Gardel, Rodriguez czy Piazzolla w wykonaniu:

 

Lala Czaplicka – śpiew

Anna Wandtke – skrzypce

Piotr Kopietz - bandoneon

Mirosław Feldgebel - fortepian

Sebastian Wypych - kontrabas/prowadzenie

oraz para tancerzy

Tatiana TatiVany & Piotr Wożniak - pokaz tango

Usłyszą Państwo kompilację kompozycji polskich i argentyńskich. Repertuar zespołu nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów okresu międzywojennego. Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej. Mówi się o około 3000 tang polskich z tego okresu. Jeden z najwybitniejszych poetów tanga Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy, dlatego w skład GANG TANGO wchodzą najwybitniejsi tancerze tanga.

 

Informacje organizacyjne:

Bilety na koncert w cenie 100 zł od osoby będzie można nabyć w kasie muzeum, zarezerwować przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl  lub pod nr. tel.  48/667 20 20 w. 21 ,

Ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zgłoszeń. Bilet uważa się za zarezerwowany po zapłaceniu.