Dotknij historii Warki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 listopada 2015

Z wielką radością i satysfakcją zapraszamy do zwiedzania wystawy stałej „Warka - miasto dotknięte historią". Ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających już od 5 grudnia 2015 r. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Oto dzięki staraniom Dyrekcji i Pracowników Muzeum, Burmistrza Dariusz Gizki i Rady Miejskiej Warki oraz wielu wareckich Społeczników - oddajemy do Państwa dyspozycji ekspozycję poświęconą historii Warki.

Jest to możliwe także dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe, Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego, a także wsparciu Sponsorów: Grupy Żywiec SA - Browar WARKA, firmy Prima Group oraz Warwin SA.

Udostępnienie wystawy, to nie tylko otwarcie nowej karty wareckiego muzeum, ale także dla miasta i gminy Warka. To piękne i niezwykle cenne, że będziemy mogli podzielić się historią naszej małej Ojczyzny ze Zwiedzającymi. W  dziejach grodu nad Pilicą, niczym w zwierciadle,  odbijają się losy Polski: od średniowiecza, przez „potop” szwedzki, powstania narodowe, II wojnę światową i  podnoszenie się z gruzów  do rozwoju w następnych latach.

Wystawa „Warka - miasto dotknięte historią” łączy tradycję z nowoczesnością. Oryginalne pamiątki historyczne sąsiadują tu z urządzeniami multimedialnymi. Wszystko po to, aby nie tylko uatrakcyjnić i unowocześnić przekaz, ale przede wszystkim, żeby powiększyć warstwę edukacyjną ekspozycji. Dlatego, dzięki multimediom,  znajdziecie tu Państwo: bazę wiedzy o Warce, edu – grę o  dawnych zawodach, elektroniczny katalog produktów Fabryki Okuć Budowlanych „Bracia Lubert”, poruszany gestem komiks o Piotrze Wysockim  czy wspomnienia wojenne  mieszkańców Warki.

Zapraszamy Państwa na wzruszający i inspirujący spacer po historycznej mapie naszego miasta. Jesteśmy przekonani, że wystawa okaże się szczególnie ważna dla społeczności szkolnych. Wierzymy w to, że młodzi ludzie odkryją w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego nowe miejsce, w którym wszystkimi zmysłami dotkną ciekawej  historii.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy od 5 grudnia, zapraszamy do Warki!

Burmistrz Warki – Dariusz Gizka

Dyrektor Muzeum – Iwona Stefaniak

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Warka - zaproszenie na wystawę

    Warka - zaproszenie na wystawę