Pomoc dla Ukrainy

Koncert BACZYŃSKI ,,Nie tylko Elegia''

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 listopada 2021

Szanowni Państwo,

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.

W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie tylko Elegia’’, który składa się z 13 nowych kompozycji autorstwa Marcina Nierubca do tekstów K.K. Baczyńskiego, w wykonaniu:

GRZEGORZ WILK – śpiew, słowo mówione

MARCIN RIEGE – fortepian

26 LISTOPADA 2021 ROKU O GODZ. 19.00

Mężczyzna z kapeluszem w ręku

Koncert jest bezsprzecznie rewelacyjny, nowatorski, przystępny dla każdego, co potwierdza piosenka singlowa: „Elegia o… chłopcu polskim”. Koncert ma przybliżyć postać K.K. Baczyńskiego, nie tylko jako żołnierza, powstańca, ale przede wszystkim jako młodego, kochającego chłopaka.  Pokazuje poetę jako bohatera współczesnych czasów. Repertuar oprócz "Elegii o chłopcu polskim", "Pocałunku", "Żyjemy na dnie ciała" czyli pieśni ukazujących oblicza wojny prezentuje także wielobarwne poezje miłosne. Nie czyni z niego idola ale dzięki zawartym treściom jego poezji, przekazuje wartości ponadczasowe, uniwersalne jak miłość do kobiety, miłość do Ojczyzny, miłość do przyrody, miłość do Boga.

Informacje organizacyjne:

  • Bilety na koncert w cenie 55 zł od osoby będzie można nabyć przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl  lub kupić w kasie muzeum. Informacja tel. 48/667 20 20
  • Ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zgłoszeń.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Sala Centrum Edukacyjno-Muzealnego
Ul. K. Pułaskiego 24, Warka

Serdecznie zapraszamy!