Narodowy Spis Powszechny 2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 maja 2021

Szanowni Państwo,

uprzejmie przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).

Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl. Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa GUS umożliwia telefoniczny „Spis na żądanie”. Dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 będziecie mogli się Państwo spisać, gdy nie macie dostępu do Internetu. Przez cały czas trwania spisu możecie Państwo również skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych do samospisu dla mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Warce.  

Osoby, które nie będą mogły spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych jedną z dwóch metod uzupełniających w formie:

  • wywiadu telefonicznego,
  • wywiadu bezpośredniego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

UWAGA NA OSZUSTÓW! Z uwagi na sytuację epidemiczną, w chwili obecnej odbywać się może wyłącznie samospis internetowy oraz wywiady telefoniczne przeprowadzane wyłącznie przez rachmistrzów spisowych lub „Spis na żądanie.”  Dlatego też prosimy o zgłaszanie wszelkich wątpliwości i podejrzanych sytuacji (w szczególności  wizyty osoby przedstawiającej się jako rachmistrz spisowy w Państwa domu). Osoby, które pukają do drzwi i podają się za rachmistrzów mogą być oszustami. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, prosimy zaistniały incydent niezwłocznie zgłaszać na infolinię spisową pod numerem telefonu: (22) 279 99 99 lub do Gminnego Biura Spisowego w Urzędzie Miejskim w Warce w godzinach od 8.30 do 15.30, pod numerem telefonu: (48) 665 12 50.

Wszyscy rachmistrzowie dzwonią z jednego numeru telefonu: 22 828 88 88

Przypominamy także, że w razie wątpliwości tożsamość rachmistrza spisowego można potwierdzić na infolinii spisowej pod numerem telefonu 12 279 99 99. O skierowaniu rachmistrzów spisowych do przeprowadzania wywiadów bezpośrednich będziemy informować na stronie internetowej Urzędu oraz w mediach. Prosimy także o śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej spis.gov.pl.

Zapewniamy Państwa, że narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone.

Więcej informacji na temat NSP 2021 mogą Państwo uzyskać w Urzędzie Miejskim w Warce na stronie internetowej www.warka.pl, na stronie internetowej spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej.

Zachęcamy Państwa do udziału w spisie, pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym w swoim otoczeniu, jak również do włączenia się w upowszechnianie informacji o NSP 2021 i przekazywanie informacji swoim najbliższym.

Spiszmy się, bo LICZYMY SIĘ DLA POLSKI!