Rozpoczyna się proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 stycznia 2021

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

 1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Na terenie Gminy Warka szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień będą realizowane w trzech placówkach:

 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warce
  P. Wysockiego 12, Warka
   tel. 48 670 29 93
 • Andrzej Niemirski Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warce „Zdrowa Rodzina”
  Obwodowa 8a, Warka
  tel.48 670 28 21
 • Centrum Medyczne VINEA sp. z o.o.
  Jana Chryzostoma Paska 3, Warka
  tel. 510 570 011

Z założeń przedstawionych przez Rząd, w pierwszym tygodniu szczepień każdy z punktów otrzyma po 30 szczepionek. 

Pełna lista punktów szczepień przeciw COVID-19 z podziałem na województwa dostępna jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien 

 1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Od 15 stycznia każdy z nas, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online. Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz e-meila z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin.

Przypominamy, że zgodnie z Narodowym Programem Szczepień kończy się etap szczepienia osób z grupy 0. 

I ETAP

Następnie, w ramach pierwszego etapu zaszczepieni zostaną pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych), nauczyciele, pracownicy żłobków oraz służby mundurowe. 

II ETAP

Drugim etapem szczepień mają być objęte osoby z chorobami przewlekłymi i bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa, 

III ETAP

Trzeci etap szczepień obejmuje przedsiębiorców i pracowników sektorów zamkniętych oraz pozostałą części dorosłej populacji kraju.

 

Jednocześnie informujemy, że w Urzędzie Miejskim w Warce mieszkańcy mogą uzyskać informacje na temat transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień oraz lokalizacji i organizacji punktów szczepień pod numerem telefonów: 48 665 12 31 oraz 48 665 12 22.