Urząd Miejski w Warce

Aktualności

Artykuły

27 kwietnia 2017

Publikacja pt. „Biało-Czerwona” dla każdego na Dzień Flagi

Publikacja MSWiA pt. „Biało-Czerwona” w przystępny sposób objaśnia zasady prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Wyjaśnia wiele pojęć i różnic w nazwach, które nie dla wszystkich mogą być zrozumiałe, a są używane nie tylko w pismach urzędowych i opracowaniach weksylologicznych. 

Publikacja MSWiA "Biało-Czerwona". Wydanie drugie rozszerzone  (.pdf, 45.1 MB)

 

26 kwietnia 2017

Przymrozki 2017

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Warka, niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – przymrozków wiosennych, w dniach 16.04.2017r. – 21.04.2017r., Urząd Miejski w Warce informuje, że istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych.

Wnioski o oszacowanie szkód można składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Warce   do dnia 05 maja 2017 r., wraz z kserokopią wniosku złożonego do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok.

Czytaj więcej o: Przymrozki 2017
25 kwietnia 2017

Spotkanie otwarte z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Prawo i Sprawiedliwość

zaprasza na spotkanie otwarte z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofem Jurgielem, Posłem na Sejm RP Markiem Suskim i Parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości, które odbędzie się w dniu 27.04.2017 roku, o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec, ul. Piotra Skargi 12, Grójec.

Ze względu na ważne dla społeczności sadowników tematy uprzejmie proszę o pilne poinformowanie o spotkaniu wszystkich sołtysów.

 

(-) Teresa Bednarska

Pełnomocnik Powiatowy

Prawa i Sprawiedliwości

Przejdź do - Koleją do… muzeum
25 kwietnia 2017

Koleją do… muzeum

18 kwietnia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego dołączyło do grona instytucji biorących udział w akcji „Koleją do kultury” organizowanej przez Koleje Mazowieckie.

Podpisanie umów partnerskich odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim z udziałem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz członka zarządu Kolei Mazowieckich Dariusza Grajdy.

Czytaj więcej o: Koleją do… muzeum
25 kwietnia 2017

Zdrowie i relaks – czyli niedziela w parku!

30 kwietnia nastąpi otwarcie „Strefy zdrowia i relaksu w parku na Winiarach”.

Jest to nowa propozycja muzeum adresowana do mieszkańców Warki oraz turystów odwiedzających miasto. Park w Winiarach to nie tylko najbardziej urokliwa część Warki, ale także miejsce cenione przez amatorów biegania, spacerowiczów i szukających wytchnienia wśród nadpilickiej przyrody. Chęć udogodnienia aktywnego wypoczynku i relaksu na terenie parku, zaowocowała przygotowaniem projektu, który będzie służył każdej z tych grup. Projekt został dofinansowany z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Strefy zdrowia i relaksu w parku na Winiarach

Czytaj więcej o: Zdrowie i relaks – czyli niedziela w parku!
30 marca 2017

Potwierdzenie Profilu Zaufanego ePUAP

21 marca br. w Urzędzie Miejskim w Warce został uruchomiony Punkt Potwierdzający Profil Zaufany ePUAP. Punkt zlokalizowany jest w pokoju nr 103 – pierwsze piętro.

Oznacza to, że po jednorazowej wizycie w tutejszym Urzędzie (pełniącego rolę punktu potwierdzającego) klient może założyć i potwierdzić Profil Zaufany. Potwierdzenie tożsamości zajmuje zwykle nie więcej niż kilka lub kilkanaście minut.

Czytaj więcej o: Potwierdzenie Profilu Zaufanego ePUAP