Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

25 kwietnia 2017

Spotkanie otwarte z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Prawo i Sprawiedliwość

zaprasza na spotkanie otwarte z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofem Jurgielem, Posłem na Sejm RP Markiem Suskim i Parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości, które odbędzie się w dniu 27.04.2017 roku, o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec, ul. Piotra Skargi 12, Grójec.

Ze względu na ważne dla społeczności sadowników tematy uprzejmie proszę o pilne poinformowanie o spotkaniu wszystkich sołtysów.

 

(-) Teresa Bednarska

Pełnomocnik Powiatowy

Prawa i Sprawiedliwości

Przejdź do - Koleją do… muzeum
25 kwietnia 2017

Koleją do… muzeum

18 kwietnia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego dołączyło do grona instytucji biorących udział w akcji „Koleją do kultury” organizowanej przez Koleje Mazowieckie.

Podpisanie umów partnerskich odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim z udziałem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz członka zarządu Kolei Mazowieckich Dariusza Grajdy.

Czytaj więcej o: Koleją do… muzeum
25 kwietnia 2017

Zdrowie i relaks – czyli niedziela w parku!

30 kwietnia nastąpi otwarcie „Strefy zdrowia i relaksu w parku na Winiarach”.

Jest to nowa propozycja muzeum adresowana do mieszkańców Warki oraz turystów odwiedzających miasto. Park w Winiarach to nie tylko najbardziej urokliwa część Warki, ale także miejsce cenione przez amatorów biegania, spacerowiczów i szukających wytchnienia wśród nadpilickiej przyrody. Chęć udogodnienia aktywnego wypoczynku i relaksu na terenie parku, zaowocowała przygotowaniem projektu, który będzie służył każdej z tych grup. Projekt został dofinansowany z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Strefy zdrowia i relaksu w parku na Winiarach

Czytaj więcej o: Zdrowie i relaks – czyli niedziela w parku!
30 marca 2017

Potwierdzenie Profilu Zaufanego ePUAP

21 marca br. w Urzędzie Miejskim w Warce został uruchomiony Punkt Potwierdzający Profil Zaufany ePUAP. Punkt zlokalizowany jest w pokoju nr 103 – pierwsze piętro.

Oznacza to, że po jednorazowej wizycie w tutejszym Urzędzie (pełniącego rolę punktu potwierdzającego) klient może założyć i potwierdzić Profil Zaufany. Potwierdzenie tożsamości zajmuje zwykle nie więcej niż kilka lub kilkanaście minut.

Czytaj więcej o: Potwierdzenie Profilu Zaufanego ePUAP
19 kwietnia 2017

Obchody Światowego Dnia Ziemi w Winiarach

W dniu 21 kwietnia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Ziemi.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „W kierunku natury” i będzie poświęcona zagadnieniom ochrony różnorodności biologicznej. Jest temat bardzo ważny, szczególnie w kontekście efektu cieplarnianego i wciąż rosnącego zanieczyszczenia wód i powietrza.

Tego dnia od godzin porannych pracownicy muzeum wraz z młodzieżą z wareckich szkół będą sprzątać teren zabytkowego parku w Winiarach.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Sprzątanie parku to praktyczna nauka odpowiedzialności za dobro wspólne, za otaczającą przyrodę. Liczymy, że uda się pobić zeszłoroczną frekwencję.

Światowy Dzień Ziemi, znany także jako Międzynarodowy Dzień Ziemi to najważniejsze ekologiczne święto świata. Od 1970 roku obchodzone jest w 192 krajach. Celem jest krzewienie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Polska przyłączyła się do akcji w 1990r.

Info.muzeum

Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych
13 kwietnia 2017

Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych

10 kwietnia 2017 r. Gminna Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KRUS. Konkurs, współorganizowany przez Burmistrza Warki, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Aż 67 uczniów postanowiło zmierzyć się artystycznie z trudnym, ale bardzo ważnym tematem: „Bezpiecznie na wsi to podstawa- środki chemiczne to nie zabawa”.

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych