Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

17 lutego 2017

Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym"

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa i wszystkich sympatyków biegania na ll edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym", którą organizuję w dniu 26.02.2017 roku w godz. 14.00 - 15.30. ulicami Grójca.

Startujemy na Rynku Miejskim w Grójcu. Zbiórka i zapisy do biegu od godz. 12.30. Planowana, trasa wynosi ok. 6 km podzielona na dwie pętle ok. 2,3 km i 3,6 km

BIEG BĘDZIE POLEGAŁ NA PROWADZENIU ZWARTEJ KOLUMNY BIEGACZY NIŻEJ WYMIENIONYMI ULICAMI GRÓJCA.

Czytaj więcej o: Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym"
15 lutego 2017

Bezpiecznie na wsi to podstawa– środki chemiczne to nie zabawa

Czwórka skaczących dzieci

Już po raz siódmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów wiejskich szkół podstawowych, pn.

Bezpiecznie na wsi to podstawa– środki chemiczne to nie zabawa’’

Celem Konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej lat 16.

Czytaj więcej o: Bezpiecznie na wsi to podstawa– środki chemiczne to nie zabawa
Przejdź do - BROADWAY w muzeum na zakończenie karnawału!
13 lutego 2017

BROADWAY w muzeum na zakończenie karnawału!

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Wieczór z Kulturą".  W niedzielę 26 lutego  proponujemy
BROADWAY W POLSCE – najpiękniejsze przeboje amerykańskiego musicalu w wykonaniu artystów z Teatru RAMPA w Warszawie:
Jakub Wocial – wokal
Wiktoria Jabłońska – wokal
Karina Komendera – fortepian

W programie wieczoru usłyszą Państwo ponadczasowe przeboje światowego musicalu, m.in. Upiór w Operze, Follies, Company, Koty, Nędznicy (Les Miserables), Miss Saigon, Jesus Christ Superstar, West Side Story, Evita.

Zapowiada się niezwykły wieczór!

Bilety na koncert w cenie 85zł od osoby można nabyć przez Internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum. Istnieje możliwość rezerwacji stolików.
Obowiązują stroje wizytowe.
W cenę wliczone wino i przekąski.
Polecamy!

Czytaj więcej o: BROADWAY w muzeum na zakończenie karnawału!
9 lutego 2017

Pismo z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W dniu 1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 20I6 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz.U. z 2016 r., poz. 2249). Nowelizacja ta przewiduje w szczególności zwolnienie z wymogu uzyskiwania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów. które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wprowadzenie powyższych przepisów w praktyce oznaczać będzie. ze wycinka drzew lub krzewów z licznych nieruchomości, które zostały wpisane do rejestru zabytków nie będzie doznawać żadnych ograniczeń na gruncie przepisów o ochronie przyrody. Bez zezwolenia będą usuwane m.in. drzewa rosnące w parkach, ogrodach, zielenicach, arboretach. dawnych cmentarzach, które stanowią własność osób fizycznych. Zmiana ta zatem nie dotyczy nieruchomości stanowiących własność osób prawnych, w tym parafii, jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa, a także innych.

Czytaj więcej o: Pismo z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego