Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

17 maja 2017

XVI edycja Programu Stypendiów Pomostowych 2017/2018 Segment IA

Celem programu jest wspieranie młodzieży pochodzącej z rodzin byłych pracowników przedsiębiorstw gospodarki rolnej w podjęciu decyzji o kontynuowaniu nauki na dziennych studiach magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich państwowych uczelniach mających uprawnienia magisterskie. Program polega na finansowaniu stypendiów dla maturzystów, którzy dostaną się na uczelnię wyższą.

Czytaj więcej o: XVI edycja Programu Stypendiów Pomostowych 2017/2018 Segment IA
12 maja 2017

Informacja na temat jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2016 r. dopuszczalnych norm jakości powietrza na obszarze województwa mazowieckiego Mazowiecki Wojewódzki Zespól Zarządzania Kryzysowego ogłasza ALERT Poziom II

Czytaj więcej o: Informacja na temat jakości powietrza
Przejdź do - „Strefa zdrowia i relaksu w parku” już otwarta!
11 maja 2017

„Strefa zdrowia i relaksu w parku” już otwarta!

W niedzielę 30 kwietnia w parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego otworzono „Strefę zdrowia i relaksu”. Zadanie było realizowane od listopada 2016 r. w ramach grantu z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Czytaj więcej o: „Strefa zdrowia i relaksu w parku” już otwarta!
11 maja 2017

Polsko-amerykańska konferencja naukowa w Warce

W dniach 27-28 czerwca 2017 r. w Warce odbędzie się konferencja POLACY w Ameryce. Polsko-amerykańska konferencja naukowa z okazji 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, na którą zapraszają Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przy współpracy z Wydziałem Filologiczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Partnerem w organizacji konferencji jest Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej American Corner Radom. Konferencję popierają organizacje polonijne takie jak:  Kongres Polonii Amerykańskiej – The Polish American Congress, Amerykańska Rada Kultury Polskiej – American Council for Polish Culture (ACPC), Fundacja Polacy w Ameryce - Poles in America Foundation i Polskie Towarzystwo Dziedzictwa z Filadelfii - Polish Heritage Society of Philadelphia.

Czytaj więcej o: Polsko-amerykańska konferencja naukowa w Warce
27 kwietnia 2017

Publikacja pt. „Biało-Czerwona” dla każdego na Dzień Flagi

Publikacja MSWiA pt. „Biało-Czerwona” w przystępny sposób objaśnia zasady prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Wyjaśnia wiele pojęć i różnic w nazwach, które nie dla wszystkich mogą być zrozumiałe, a są używane nie tylko w pismach urzędowych i opracowaniach weksylologicznych. 

Publikacja MSWiA "Biało-Czerwona". Wydanie drugie rozszerzone  (.pdf, 45.1 MB)

 

26 kwietnia 2017

Przymrozki 2017

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Warka, niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – przymrozków wiosennych, w dniach 16.04.2017r. – 21.04.2017r., Urząd Miejski w Warce informuje, że istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych.

Wnioski o oszacowanie szkód można składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Warce   do dnia 05 maja 2017 r., wraz z kserokopią wniosku złożonego do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok.

Czytaj więcej o: Przymrozki 2017