Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

16 listopada 2015

Przebudowa ulicy Niemojewskiej w Warce

INFORMACJA GMINY WARKA

  Burmistrz Warki- zarządca dróg gminnych na terenie Gminy Warka- na podstawie art. 39 ustęp 6a ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych ( Dz. U. z 2015r. poz. 460) informuje, że przygotowywane jest następujące zadanie inwestycyjne:

„ Przebudowa ulicy Niemojewskiej w Warce”

( droga gminna Nr 161079W )

Czytaj więcej o: Przebudowa ulicy Niemojewskiej w Warce
13 listopada 2015

Informacja dot. szacowanie szkód

W związku z protokołami oszacowania szkód powstałych w wyniku suszy, deszczu nawalnego, huraganu i gradu w gospodarstwach rolnych położonych na terenie gminy Warka, złożonych do Wojewody Mazowieckiego w dniu 19 października 2015 r. - celem potwierdzenia wystąpinia tych szkód,Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie uprzejmie informuje:

Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zawartym w uzasadnieniu do projektu Uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej spowodowane wystąpieniem w 2015 suszy - skutki suszy w 2015 r. są odwracalne w przypadku roślin wieloletnich.
Stanowisko to oparte jest na ocenach Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.
Zgodnie z raportami IUNG w Puławach zagrożenie suszą rolniczą dla drzew owocowych na terenie Gminy Warka wystąpiło w 9 i 10 okresie raportowania tylko na glebach I i II kategorii podatności na suszę ( V i VI klasa bonitacyjna gleb), co mogło spowodować obniżenie plonu w sadach rosnących na tych kategoriach gleb.

Z uwagi na powyższe brak jest podstaw do uznawania przez komisję szacującą szkody powstałe w wyniku suszy, strat w środkach trwałych w postaci drzew owocowych.

Jedocześnie prosimy o odbiór złożonych protokołów.

 

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

 

Przejdź do - Zaproszenie na targi VEGE FRUIT EXPO
9 listopada 2015

Zaproszenie na targi VEGE FRUIT EXPO

Targi VEGE FRUIT EXPO, odbędą się w dniach 24-25 listopada br. na terenie Targów Lublin ul. Dworcowa 11, Lublin.  Podczas tego wydarzenia zaprezentuje się ponad 80 firm z ofertą dla branży sadowniczo-warzywniczej, będą miały miejsce również konferencje z udziałem europejskich ekspertów oraz finał Konkursu Rolnik Lubelszczyzny, który jest organizowany wspólnie z Urzędem Marszałkowskim.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na targi VEGE FRUIT EXPO
9 listopada 2015

Lokal do wynajęcia

DYREKTOR CENTRUM SPORTU I REKREACJI W WARCE OGŁASZA PISEMNY KONKURS OFERT NA NAJEM LOKALU UŻYTKOWEGO

znajdującego się w budynku Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Warszawskiej 45 z przeznaczeniem na działalność gastronomiczną.

Lokal jest własnością Gminy Warka, CeSiR jest zarządcą obiektu.

Powierzchnia lokalu wynosi 148 m2 , stawka wywoławcza czynszu za 1 m2 powierzchni użytkowej wynosi - 25,00 zł netto. Minimalna miesięczna kwota najmu wynosi 3 700,00 zł netto.

Więcej informacji na stronie CeSiR

Czytaj więcej o: Lokal do wynajęcia
6 listopada 2015

Ogłoszenie Zakładu Usług Komunalnych w Warce

Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., ul. Farna 4, informuje, że w związku ze „Świętem Niepodległości”  przypadającym w dniu 11.11.2015 r. (tj. środa) targ zostanie przełożony na czwartek dnia 12.11.2015 r.

 

Czytaj więcej o: Ogłoszenie Zakładu Usług Komunalnych w Warce
Przejdź do - Bliżej Natury- role uczestników systemu gospodarki odpadami
4 listopada 2015

Bliżej Natury- role uczestników systemu gospodarki odpadami

15 października 2015 r. w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyła się Konferencja „Bliżej Natury- role uczestników systemu gospodarki odpadami”, której organizatorem był Związek Międzygminny Natura. Patronat honorowy nad Konferencją objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz firma RADKOM z Radomia.

Na Konferencji przedstawiono działalność Związku Międzygminnego pod nazwą „Natura” oraz korzyści jakie wynikają ze współpracy gmin (Piotr Tonderski- Dyrektor Biura Związku).

Czytaj więcej o: Bliżej Natury- role uczestników systemu gospodarki odpadami